KONST / Litografier / Färglitografi 8616310
nr 861 6310
Eskil Nordell
(f. 1921), Sverige
Färglitografi, Eskil Nordell (f. 1921), 'Italianos' signerad, 21/260, motivet: 58x30
Eskil Nordell, född 1921, svensk målare, tecknare och grafiker.
Utrop:
400 kr
måndag 25 november 2013
kl 20:47:44
Eskil Nordell
Läs mer om Eskil Nordell